קרן נס

אחת מקרנות המימון הפילנתרופיות החשובות בישראל מבחינת היקפי הלוואה שיזמים חדשים ועסקים בפיתוח יכולים לקבל ומבחינת היקף האנשים להם הקרן מסייעת, הממומנות על ידי תורמים יהודים וציונים בקהילות שונות בארצות הברית ובעולם. היא הפועלת באזור הנגב ומהווה אחת מהקרנות האזוריות של הסוכנות היהודית המעוניינת להעניק סיוע פיננסי על מנת לקדם את אותם היזמים הצעירים, עסקים חדשים או קיימים המעוניינים להרחיב את פעילותם העסקית וגם מגוון פרויקטים שיווקיים בתחומים ומגזרים שונים.

הלוואה מקרן נס – כיצד התהליך מתבצע?

ראשית, יש צורך להגיש בקשה מסודרת הכוללת: מסמכים ותוכנית עסקית מקצועית ומפורטת לגבי תכנית ההשקעה בכסף והפעילות העסקית. את מסמכי הגשת בקשת ההלוואה לקרן נס מגישים במשרדי הסוכנות היהודית בבאר שבע בה גם ניתן לקבל סיוע בהכנתה הבקשה והתוכנית העסקית הנלווית לה משרדי המט"י האזוריים. לאחר מכן לקבל אישור של וועדת האשראי של הקרן והבנק אשר יבחנו את תוכנית הפעילות ויכולת ההחזר של הלווה.

דברים חשובים שצריך לדעת על קרן נס

  • זכאות העסק לגיוס הלוואת הקרן עבור עסקים בכלל אזור הנגב מלבד ערים אילת, באר שבע ואופקים שלהם קרנות סיוע ייעודיות שונות. מדובר בעסקים קטנים ובינוניים שפועלים באזור הנגב ומקנה עדיפות באישור וקבלת הלוואות לעסקים העוסקים בפעילות התורמת מהותית לאזור הנגב מבחינת ייצור מקומות תעסוקה, תחום חברתי חשוב, סביבתי ועוד.
  • הגוף המממן הוא קרן נס – הקהילה היהודית של גרייטר מטרו ווסט ניו ג'רסי, קהילת מיאמי , United Jewish Endowment Fund
  • היקף ההלוואה עד 400,000 ₪ שכן, מסלול זה חייב לכלול השקעות בסכום של לפחות 50% מגובה ההלוואה אותם מקבלים בפועל מבנק המלווה אוצר החייל ולא ישירות מהקרן, למרות שהיא הגוך הממן וזו שמעמידה את מרבית הערביות לצורך מתן ההלוואה.

אכן קיימים מקרים מסוימים באישור מיוחד שבה הקרן מאפשרת הלוואה גדולה יותר עד סכום של 265,243 ₪ (75,000$).

גם, מסלול הון חוזר לפיתוח – סכום הלוואה מקסימלי עד 250,000 ₪.

  • תקופת פירעון היא עד 6 שנים החזר מתוכם תקופה של גרייס עד לשנה בהחזר – כלומר, מתחילים לשלם את קרן ההלוואה רק אחרי שנה מיום קבלתה.
  • ריבית הנקראת פריים + 1.5% או ריבית של 3.4% במסלול צמוד למדד.
  • עמלת עריכת מסמכים בבנק בהם הלווים דרשים לשלם עמלות מופחתות בשיעור של 50%.
  • בטחונות בקרנות: לעסק מורשה וחברה בע"מ – החתמת ערבים בהלוואות מעל 200,000 ₪, אחריות הערבים מתחלקת על פי חלקם היחסי, בהלוואה לעוסק מורשה מתבקשת חתימת בן או בת הזוג ללא קשר למספר הערבים. בנוסף, שיעבוד רכב או ציוד, שכן לא ניתן לשעבד פיקדון כספי. ערבות שיורית בגובה של עד 70% מסכום ההלוואה המאושרת, כך שהלווים לרוב מתבקשים להציג ביטחונות רק בהיקף של 30%. ההיקף המדויק של ביטחונות שהלווים צריכים להציג לבנק נקבע באופן פרטני בין הבנק ללקוח ובתיאום עם מנהלי קרן נס.

אחרי שקיבלתם ידע בנושא קרן הסוכנות היהודית, שקלו האם האופציה מתאימה לכם. פנו אלינו לכל שאלה. רייך פיננסיים מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים ומספקים שירותי ניהול כספים לעסק.

רייך פיננסיים יעזרו לכם בקבלת הלוואה מקרן נס ללא עלות פתיחת תיק, לא קיבלת לא שילמת! לייעוץ וליווי פיננסי לקבלת הלוואה מקרן נס התקשרו עוד היום לרייך פיננסים 03-7427336

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)
Call Now Button