קרן הסוכנות היהודית

הכל התחיל כשהסוכנות היהודית הקימה מרכז המפעיל מספר קרנות הלוואה לטובת עידוד צמיחה כלכלית ולעסקים עצמאיים בישראל, מכל התחומים ומהמגזרים וקהילות יהודיות ברחבי העולם.

הקרנות הוקמו במטרה לסייע ליזמים ובעלי עסקים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל לפתוח ולהרחיב את עסקיהם באמצעות סיוע במתן הלוואות בתנאים אטרקטיביים.

שכן, הסיוע מתאפשר הודות לערבות חלקית של הסוכנות היהודית להלוואה מול הבנק המלווה, כתמיכה עבור עסקים המתקשים לקבל הלוואה או בשל הקושי להעמיד את הביטחונות הנדרשים.

הלוואה מקרן הסוכנות היהודית – 4 שלבים : כיצד התהליך מתבצע?

בשל אטרקטיביות הגדולה של קרן זו, רבים מגישים בקשות להלוואות. כמו כן, תהליך הגשת הבקשה זהה לתהליך של קרן להלוואות בערבות המדינה. הגשת תוכניות עסקיות ובקשות לקרנות הסוכנות היהודית מתבצעת על ידי יועצים מורשים בלבד, שכן, טרם הגשת תוכנית עסקית יש להגיש בקשה ראשונית ולקבל אישור עקרוני מהקרן ומהבנק על מנת לבחון האם ההלוואות אכן תואמות את צרכי העסק ולוודא כי העסק עומד בקריטריונים  של הבקשה. לאחר מכן, טרם החלטת הקרן והבנק אם לאשר את ההלוואה – בעל העסק יוזמן לוועדה ציבורית הכוללת : נציגי בנק, נציגי המרכז לעידוד עסקים ויו"ר הוועדה. ראיון אישי זה עשוי לעשות את ההבדל ברושם האישי בין דחיית הבקשה לאישורה. רק לאחר אישור – מימוש ההלוואה יתבצע כנגד הוכחת ביצוע, קבלות או העברות ישרות לספקים.

9 דברים חשובים שצריך לדעת על קרן הסוכנות היהודית

  • זכאות העסק לגיוס הלוואת הקרן עבור יזמים ובעלי עסקים מאזור הנגב, הגליל וירושלים. אזורים שאינם נתמכים על ידי קרנות הלוואה אחרות של הסוכנות היהודית כמו: קרן ניו יורק לישראל, בולטימור, נס, דטרויט, ופיטסבורג. כמו גם, אוכלוסיות מוחלשות כמו: עולים חדשים עד 10 שנים מיום עלייתם לארץ, עולים מארצות הקווקז ללא מגבלת תקופה, קהילת האתיופים ובני משפחותיהם, המגזר החרדי והמגזר הערבי.
  • סכום ההלוואה המקסימאלי עד 400,000 ₪ .
  • ריבית הנקראת פריים + 1.5%.
  • הון עצמי 20%
  • תקופת החזר עד 72 חודשים , מתוכם עד 12 חודשי גרייס
  • ביטחונות 30% בטחונות או 2 ערבים, ובנוסף, שיעבוד רכב, פיקדון, ציוד. ביטחונות נוספים יועמדו על ידי היזם ועל פי החלטת ועדת הקרן ובכפוף להסכמת הבנק.
  • כמו כן, במידה והביטחונות המשלימים יהיו ערבים, על היזם להציג ערבים בתנאי הסף הנדרשים בהתאם לדרישת הבנק.
  • ביטחונות אפשריים פרטיים ולעסק מורשה – הכל מלבד ביטחונות נזילים. בחברה בע"מ הבעלים יכולים לשעבד ביטחונות נזילים ובתנאי שהם בחשבונם הפרטי.
  • מטרות שימוש בכסף – מימון מרכיב בהון חוזר של עד לפחות 50% מגובה ההלוואה המבוקשת, מלבד קרן פיטסבורג שבה ניתן לקבל 100% החזר של הון חוזר.
  • ערבות שיורית של הקרן אל מול בנק אוצר החייל בגובה של עד 70% מסכום ההלוואה המאושרת. בקרן ניו יורק לישראל ערבות עד 95% מסכום ההלוואה.

אחרי שקיבלתם ידע בנושא קרן הסוכנות היהודית, שקלו האם האופציה מתאימה לכם. פנו אלינו לכל שאלה. רייך פיננסיים מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים ומספקים שירותי ניהול כספים לעסק.

רייך פיננסיים יעזרו לכם בקבלת הלוואה מקרן הסוכנות היהודית ללא עלות פתיחת תיק, לא קיבלת לא שילמת! לייעוץ וליווי פיננסי לקבלת הלוואה מקרן הסוכנות היהודית התקשרו עוד היום לרייך פיננסים 03-7427336

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)
Call Now Button