הכירו : מימון לעסקים

מימון לעסקים הוא לא בהכרח הלוואה בלבד

כל בית עסק מקפיד לבצע מעקב אחר תזרים המזומנים, אך יחד עם זאת חשוב לדאוג גם לפתרונות מימון לעסקים שיהיו זמנים וכן, גם זולים.

מימון לעסקים מתבצע באמצעות השקעה או בשילוב של הלוואה עם השקעה. האפשרות נוספת היא קבלת אג"ח להמרה המשלבת החזר הלוואה או ריבית חודשית שוטפת לפי רמת הסיכון והמרה למניות במהלך או בסוף חיי האג"ח.

אולם, מה שמבדיל בין האפשרויות הללו הוא רמת הסיכון לכל הצדדים המתומחרת בהתאם לרמת הסיכון העסקי במקשה של הלוואה והשקעה.

המציאות הישראלית

משק הישראלי קיימים מגוון רחב של עסקים ופרילנסרים בתחומים מגוונים, אולם הבעיה היא שלישראלים יש נטייה לזנק לשוק העצמאים מבלי לבצע תכנון פיננסי ותוכנית עסקית נכונה הגורמת לבעל העסק לתקע ללא תוכנית מימון טובה. אך יחד עם זאת, מה שמשותף לכולם חייב להיות מקור מימון קבוע שידאג לתזרים מזומנים חיובי שיאפשר לעסק לפעול ולהתרחב ואף לענות על הביקוש.

אז, מי מממן עסקים?

  • בנקים מאז ומתמיד היו ויישארו מקור המימון העיקרי לעסקים, לא משנה גדולים או קטנים. חשבון הבנק מנוהל על ידו ודרכו מבצעים מעקב אחר מצב החשבון.
  • חברות מימון חוץ בנקאיות אשר בעבר נחשבו לשוק האפור, אולם עם השנים ושחרור הרגולציה על עסקים כאלה ומתן רישיונות לעסוק בכך ונהפכו למהימנות. גם שם תצטרכו להוכיח ערבויות ובטחונות – זה נוח יותר וזה לא מחייב אתכם להיכבל דווקא לבנקים.
  • חברות ביטוח יעמידו בפניכם הלוואות שונות לעסק שלכם, הסכומים יולוו במידה והוכחתם שצברתם סכומים רבים בפוליסה שלכם ולכן אתם נחשבתם לסיכון קטן בכל מקרה. עם זאת, ההלוואות יינתנו עבורכם רק במידה ואתם מוכרים כלקוחות שיכולים לעמוד בהחזר כזה.
  • חסכונות ופיקדונות, במידה וצברתם. נצלו אותם בשעת חירום, כאשר שום דבר אחר ל יספיק וזהו המקור האמין האחרון שלכם. בנוסף, זה הכרחי גם לגעת כמה שפחות בכספים אלה משום שזהו למעשה העתיד שלכם והפנסיה שלכם, ובכך אתם לא יכולים לגעת אם אתם מתכננים עתיד בטוח כעצמאים.
  • חברות אשראי לעסקים כאלה נוח יותר לגייס כספים בכלל, ולכן מומלץ לוודא ולבדוק מהם התנאים שמוצעים לכם אצלן כל הזמן.
  • הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שמשרד הכלכלה מעמידה לרשות העסקים הלוואות בערבות מדינה בתנאים נוחים מאוד יחסית. בדרך כלל, הריבית נמוכה יותר והפריסה נוחה על פני יותר תשלומים.
  • קרנות פנסיה – ככל שאתם צוברים יותר כספים כך אתם יכולים לנצל אותם כדי לקחת הלוואה על חשבון הכספים שחסכתם לפנסיה שלכם שאותם תצטרכו להחזיר, אבל מכיוון שזהו הכסף שלכם יקל עלכם לקבל אותו. היתרון הוא שאתם יודעים כמה כסף אתם מחזירים והכל מסודר וחוקי.

אחרי שקיבלתם ידע בנושא מימון לעסקים, שקלו האם האופציה מתאימה לכם. פנו אלינו לכל שאלה. רייך פיננסיים מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים ומספקים שירותי ניהול כספים לעסק.

שלכם, רייך פיננסים.

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)