הקרן בערבות המדינה

השתתפות של המדינה ביחד עם העסק בהענקת ביטחונות לבנק המלווה ומטרתה להוריד את הסיכון של הבנק במתן ההלוואה ולא בכדי להבטיח לעסקים גיוס אשראי ללא התחייבות על החזר ההלוואה.

המדינה מעניקה ערבות מדינה של 75%-90% מסכום ההלוואה לבנק וכך נשאר לעסק עצמו רק להשלים את הביטחונות על ידי פיקדון של בעל העסק או החברה שתיסגר בתוכנית חיסכון או כל נכס אחר שהבנק מוכן לקבל כביטחונות. רק לאחר ההמלצה החיובית מהגוף המתאם מועברת הבקשה לבנק המלווה, ההמלצה החיובית מייצגת את הסכמת המדינה להעניק ערבות ומהווה התחייבות של המדינה לעמוד בחוב העסק במידה וההלוואה אינה תוחזר.

לקרן שלושה מסלולים עיקריים:

עסקים בהקמה המיועד ליזמים המבקשים מימון להקמת העסק.

מסלול השקעות -מיועד לעסקים קיימים המבקשים מימון עבור השקעה בעסק (בד"כ רכוש קבוע אבל לא רק).

מסלול הון חוזר המיועד לעסקים עבור הפעילות השוטפת בעסק (מימון מלאי, מימון לקוחות וכו).

8 דברים חשובים שצריך לדעת על הקרן בערבות המדינה

 • אופן הבקשה – הבקשה כוללת כתיבת תוכנית עסקית ושליחת דוחות ומסמכים פיננסים של העסק – מומלץ להיעזר באיש מקצוע לשם כך כי לא לעשות טעיות שיפסלו את הבקשה.
 • זכאות העסק לגיוס הלוואת הקרן מתאימה עבור עסקים קטנים בגיוס אשראי בהיקף גבוה יחסית לגודלם של העסקים, המדינה לא מוכנה לסייע לכל עסק שחפץ בכך ואינה מעוניינת בעסקים המצויים בחוב אל מול הרשויות המס או נמצאים בתהליך הדורש מהם גיוס אשראי לסגירת חובות כמו פשיטת רגל.

בנוסף, הקרן מוענקת דרך מסודות הבנקים – הקרן קבעה תנאי סף ברורים ומפורסמים המגדירים באילו תנאים עסק יכול או לא לגשת לתהליך גיוס הלוואות בערבות המדינה.

 • זמן טיפול בקרן בשל בקשת ההלוואה – הגוף המתאם מחויב למסירת המלצה חיובית תוך 10 ימי עבודה המועברת לסניף הבנק הנבחר. לבנק כ 10 ימים נוספים לבחון בעצמו את בקשת ההלוואה והוא מעלה את הבקשה לאישור סופי בוועדת אשראי משותפת של הקרן והבנק. לכן, זמן הטיפול אורך בין 25-20 ימי עבודה – אם ניקח בחשבון את כתיבת הבקשה והשלמות שככל הנראה יידרשו אז ככל הנראה ללא בעיות מיוחדות התהליך צפוי לקחת כחודש ימים מיום ההתקשרות אתנו ועד להעמדת ההלוואה בערבות המדינה.
 • פריסת ההלוואה – ההלוואה המוענקת בערבות מדינה ניתנת בפריסה של 5 שנים ובתקופת גרייס .
 • תקופת גרייס -ההלוואה מאפשרת לקבל תקופת גרייס של עד חצי שנה על הלוואות בערבות המדינה.
 • סכום הלוואה מקסימלי לגיוס בגובה של 500 אלף שקלים עסקים בעלי מחזור עסק שנתי של עד 6.25 מיליון או בעלי הכנסות גבוה יותר עד 8% ממחזור ההכנסות השנתי, הגבוה מבניהם. כמו כן, הקרן לא מעניקה לעסקים כל סכום הלוואה מבוקש שהעסק חפץ בו ותמליץ על סכומי הלוואה בהתאם ליכולת ההחזר של העסק ובהתאם לצרכי האשראי הרציונאליים של העסק.
 • עלויות בדיקה והעמדת הלוואה – עסקים מחייבים לבצע תשלום בגין דמי הטיפול בגובה של 250 שקלים, אולם הבנק המלווה רשאי לגבות עמלות העמדת הלוואה ומתן ערבות מדינה של עד 2% מסכום ההלוואה – בד"כ זה אחוז מגובה המחזור ומגיע ככל היותר עד לכ – 1,000 ש"ח.
 • יש להמציא מסמכים פיננסים תומכים לתוכנית העסקית- סקירה של נתוני הרווח וההפסד, מצב חשבונות הבנק של העסק ורציונל בקשת ההלוואה ותחזית פיננסית המראה כי לעסק יש יכולת החזר על סכום ההלוואה המבוקשת.

אחרי שקיבלתם ידע בנושא הקרן בערבות המדינה, שקלו האם האופציה מתאימה לכם. פנו אלינו לכל שאלה. רייך פיננסיים מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים ומספקים שירותי ניהול כספים לעסק.

טיפים נוספים – הלוואה מהקרן בערבות המדינה

 1. אם אתם חברה בע"מ תבדקו לבד או תשאלו את רואה החשבון שלכם האם הדוחות מצביעים על הון מוחשי חיובי – בהנחה ולא אז תתקשו מאוד לקבל אישור להלוואה זו.
 2. המסלול המועדף הוא הגשת בקשה בעבור הון חוזר שכן פחות אישורים נדרשים – במידה ומדובר במסלול השקעה תצטרכו להציג הצעות מחיר ואישור רואה חן על השקעת בעלים של 20 אחוז.
 3. במרבית המקרים כדי להפנות את הבקשה לבנק שמכיר אתכם, אך חשוב לזכור כי זוהי הזדמנות לפתוח פוזיציה חדשה בבנק נוסף.
 4. בקשו מהגורם שמגיש אתכם להעריך בפניכם את הסיכוי להלוואה מבעוד מועד ולפני ששילמתם.

רייך פיננסיים יעזרו לכם בקבלת הלוואה בערבות המדינה ללא עלות פתיחת תיק, לא קיבלת לא שילמת! לייעוץ וליווי פיננסי לקבלת הלוואה בערבות המדינה התקשרו עוד היום לרייך פיננסים 03-7427336

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)
Call Now Button