ישנם מצבים שבהם העסק חייב לבצע הערכת שווי עסק במיוחד במצבים מלחיצים בהם יש צורך לקבל החלטות מהירות וחשובות. מטרת הערכת שווי עסק היא לתת למשקיע או לבעל העסק כלי לניהול מו"מ עסקי במצבים שונים.

מהי הערכת שווי עסק ובאילו מקרים היא מתבצע?

הערכת שווי עסק הוא מצב בו בעל מקצוע צריך לאמוד את שווי החברה או העסק, על מנת לתת הערכה מקצועית ומדויקת של העסק במקרים מסוימים כגון: עסקת רכישה או מכירה, לקראת מיזוג, לצרכי מס, כחוות דעת מומחה בהליכים משפטיים, לצרכים חשבונאיים, הסכמים או חוזים או לשם צרכים פנימיים. מידע זה נותן לבעת העסק מידע רב לגבי שווי העסק שאותו הוא רוצה למכור או לרכוש.

כיצד מתבצע הערכת שווי עסק?

הערכת שווי עסק מתבצע באמצעות כמה שיטות:

היוון התזרים העתידי – שיטה זאת מסתמכת על פעילות החברה בעבר ועל תוכניות הפיתוח העתידיות. בשיטה זאת לוקחים את ההתפתחויות העסקיות השונות, ניהול, זיהוי מגמות מעבר לנתונים הפיננסיים הקיימים.

המכפיל – בשיטה זאת יש להכפיל את רווח החברה במכפיל מסוים וקבוע בענף עצמו.

נכנסי החברה בניקוי התחייבויות – בשיטה זאת מעריכים את נכסי החברה בניכוי התחייבויות החברה.

ניתן לשלב בין השיטות השונות או לבצע את הערכת שווי העסק באמצעות שיטה אחת.

הערכת שווי עסק עם רייך נכסים

ברייך נכסים תוכלו לקבל הערכת שווי עסק בהתאם לצרכים האישיים. הערכת שווי הנכנסים מתבצעים באמצעות איש יועץ פיננסי מקצועי ומנוסה בתחום הפיננסים. באמצעות הערכה זאת תוכלו לדעת כמה שווי העסק של אתם רוצים לרכוש או למכור, תדעו אם לבצע מיזוג או שלא כדאי וכן תוכלו להבין בחשבון שיקולים מסחריים ואופציות תגמול לצדדים המעורבים במשא המתן. הערכת שווי העסק נותנת הערכה מדויקת ונכונה אשר משפיעה רבות על החלטות החברה. לכן לפני שאתם מחליטים על מיזוג, רכישה, קנייה, השקעה במיזם חדשה, התרחבות העסק, פירוק העסק ועוד חשוב שתעשו הערכת שווי שתחסוך לכם כאבי ראש מיותרים ומתחים ודאגות.

להערכת שווי העסק, ייעוץ וליווי אישי התקשרו עוד היום לרייך פיננסיים 03-7427336 וקבעו עוד היום פגישת ייעוץ פיננסי ללא עלות.

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)