הלוואה בערבות המדינה ניתנת בתנאים אטרקטיביים לעסקים קטנים ובינוניים עד חצי מיליון ₪ ולעסקים גדולים עד 8 מיליון ₪ כפונקציה של מחזור ההכנסות השנתי.

עסקים קטנים ובינוניים מתקשים יותר ויותר לקבל הלוואות בתנאים נוחים מהבנקים  ובעיקר סובלים מחוסר עדיפות לחשיפה במערכת הבנקאית. הבנקים מעדיפים להגדיל את החשיפה   מול עסקים ומתחרים גדולים. במשרד הכלכלה והתעשייה ובמשרד האוצר הבינו זאת מזמן ולשם הגברת השוויון ועידוד העסקים הקטנים הם הקימו את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים אשר נותנת ערבויות להלוואות שנותנים הבנקים הקרן הזאת למעשה היא אחד הפתרונות המקובלים כיום אשר מאפשרים לעסקים הקטנים להמשיך להתקיים ולממן את הפעילות העסקית.

מי יכול לבקש הלוואה בערבות המדינה?

כל עסק קטן או בינוני, אשר מחזור העסקים שלו אינו עולה על 100,000,000 ₪ בשנה, ואין כנגדו הליכים משפטיים או חובות למדינה יכול לבקש הלוואה בערבות המדינה. עסקים שונים כגון: תעשיינים, יצואנים, חקלאים, עמותות חברתיות, יהלומנים ועוד יכולים להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה.

מה גובה ההלוואה שניתן לבקש?

גובה ההלוואה שניתן לבקש מהקרן בערבות המדינה של משרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר, הוא עד חצי מיליון שקלים, או 8% מהמחזור של השנה האחרונה לפי הגבוה מבין השניים.

מהם התנאים הבסיסיים של הלוואה בערבות המדינה?

מדובר בהלוואות בריבית נמוכה ונוחה באופן יחסי (הריבית המקסימלית הינה פריים +3.5) , פריסת תשלומים נוחה וארוכה של עד 5 שנים ואפשרות לדחיית תשלום ראשון (גרייס) בחצי שנה. מעבר לכך, בהלוואה דרך הקרן אין צורך בביטחונות או ערבים, והכי חשוב ההלוואה אינה נכללת באובליגו הבנקאי הרגיל אותו מאפשר הבנק.

איך מגישים בקשה להלוואה בערבות המדינה?

תהליך ההגשה לוקח בממוצע כ 3-4 שבועות וכולל הכנת תוכנית עסקית, הסבר מדוע העסק נידרש להלוואה (צרכיי אשראי) עם הבקשה להלוואה בערבות המדינה יש לצרף מסמכים רבים שכוללים את תדפיסי הבנק של העסק ושל הבעלים, דוחות מעמ וביטוח לאומי, דוחות כספיים של רואה החשבון ומילוי טופס לבקשת הלוואה. התהליך הזה נעשה במשרדינו בפגישה אחת שלאחריה אנו מעבדים את הנתונים ומגישים את הבקשה לקרן בערבות המדינה. אנו מגישים בין 3-7 בקשות כאלה מידי שבוע- כל שעליכם לעשות הוא לבוא לפגישה במשרדינו בת שעתיים.

מה היתרונות של הלוואה בערבות המדינה?

באמצעות קבלת הלוואה בערבות המדינה ניתן לקבל פריסת תשלומים נוחה לחמש שנים, עמלת פירעון מוקדם נמוכה בסך 60 שח. ריבית נוחה ונמוכה יחסית בהשוואה להלוואות אחרות שקיימות בשוק, אפשרות לדחיית תשלום ראשון בחצי שנה, העמדת ביטחונות כספיים עד 25% בלבד, ואם אתם עסק בהקמה עד 10% ביטחונות כלומר עד 300,000 ₪.

לחקלאים ויצואנים קיימים יתרונות נוספים הן בפריסה והן בריביות נמוכות במיוחד.

סוגי מסלולים בהלוואה בערבות מדינה

מסלול הון חוזר והשקעה לעסקים קטנים להלוואה בערבות מדינה:

סך הלוואה המקסימלי הינו 500,000 ש"ח.

הביטחונות שיש להעמיד הינם בגובה של 25% מסך ההלוואה המאושרת, וכמובן שההלוואה מותנית בחתימת ערבויות אישיות.

מסלול הון חוזר והשקעה להלוואות בערבות מדינה לעסקים בינוניים:

סך ההלוואה המקסימלי יהיה עד 8% מההכנסות השנתיות כפי שנרשמו בדוחות המע"מ עד לתקרה של  8,000,000 ₪.

מסלול הלוואת עד לסכום של 100,000 ₪:

לעסקים קטנים ועוסקים מורשים פטורים קיים מסלול של אישור מהיר להלוואה בערבות מדינה – היקף ההלוואה במסלול זה הוא עד ל- 100,000 ₪ בלבד:

תנאי להלוואה במסלול זה הוא מחזור שנתי מקסימלי של 3 מיליון ₪ בלבד (לפי השנה האחרונה שהסתיימה ולא לפי קצב מכירות נוכחי).

מסלול הלוואות בערבות המדינה לעסקים בהקמה

במסלול זה תקרת דומה לעסקים קטנים – עד לחצי מיליון ₪.

במסלול זה סך הביטחון מההלוואה יעמוד על 10% מסכום ההלוואה ועד 300 אלף שח בלבד. כמו כן מעבר ל 300 אלף הביטחון יעמוד על 25 אחוז מהיתרה כאמור.

לחברות ועסקים בתחום, התעשיה, חקלאות והייצוא קיימות הטבות נוספות כגון:

  • הלוואות בפריסה עד ל 10 שנים.
  • ריביות נמוכות יותר.
  • תיעדוף רב יותר בבקשות
  • היקף אשראי גבוה יותר והעמדת ביטחונות נמוכים יותר.

רייך פיננסיים יעזרו לכם בקבלת הלוואה בערבות המדינה ללא עלות פתיחת תיק, לא קיבלת לא שילמת! לייעוץ וליווי פיננסי לקבלת הלוואה בערבות המדינה התקשרו עוד היום לרייך פיננסים 03-7427336

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)
Call Now Button