על מנת לקבל הלוואות שונות יש צורך בדירוג אשראי, כלומר  מידע על ההיסטוריה הפיננסית שלכם הכוללת: נכסים והתחייבויות, התנהלות פיננסית מול רשויות שונות, חובות, תשלומים שונים ועמידה בהם ועוד. הדירוג עצמו ניתן באמצעות ציון אשר נותן מידע לבנקים ולחברות האשראי לקשר לקבלת אשראי לעסק. ככל שהדירוג גבוה כך הלקוח הוא לקוח איכותי אשר התנהלותו הפיננסית היא לא בעייתית והוא עומד בהתחייבויות השונות והתנהלותו הפיננסית טובה מאוד.

מה מטרת דירוג האשראי?

מטרת דירוג האשראי היא ליצור תחרות בין הבנקים לגופים חוץ בנקאיים. למרות שבנקים מחזיקים במידע רגיש זה הם יכולים להעריך טוב יותר את הסיכון, ולכן שאתם פונים לחברות האשראי הן ברוב המקרים מבררים עם הבנק אם אתם לא במינוס או חובות שונים ורק בהתאם לכך הם מאשרים את ההלוואה.

כיצד דירוג האשראי משפיע על עסקים?

דירוג האשראי עשוי לגרום לבנקים וכן לחברות האשראי לקבל החלטות לגבי העמדת הלוואה לעסקים ובאיזה סכום. ככל שעסק מדורג נמוך יותר, כך הסיכוי לעמיד עבורו הלוואה היא נמוכה יותר בגלל אי היכולת להחזירה.

איך לשמור על דירוג אשראי עסקי?

על מנת לשמור על דירוג אשראי עסקי גבוה. יש צורך לבצע את הדברים הבאים:

שמירת מסגרת – על מנת לשמור על מסגרת אשראי תקינה ללא חריגה כפי שאושרה באמצעות הבנק, יש צורך להתנהל בזהירות וללא סיכונים מיותרים. יש להשתדל לא לקחת כמה הלוואות ממקומות שונים ולא להגיע למצב של מינוס באופן כרוני בחשבון.

להיערך מראש – יש לקחת מראש מע"מ, משכורות, צ'קים לספקים והתחייבויות שונות מראש. גם אם צפויה הכנסה משמעותית שצריכה לכסות גרעון של כמה ימים, מצב זה עשוי לפגוע בדירוג לטווח הארוך. לכן יש לצפות ימים אלה ולהגדיל את מראש את מסגרת האשראי.

עמידה בהחזרי הלוואות – יש לעמוד בהחזרי תשלומי ההלוואות הקיימות, לכן יש להתאימם מראש למצב התזרים הצפוי ולהימנע מתקלות שונות אשר עשויות לפגוע בדירוג האשראי.

לשלם חשבונות תאגידים – תשלום חשבונות התאגידים השונים הכוללים את חשבון המים, החשמל, הטלפון ועוד וזאת מכיוון שתאגידים אלו מדווחים למאגר.

לסגור תהליכים בהוצל"פ – במידה ויש לכם חובות בהוצל"פ חשוב לסגור אותם ולדווח לחברות האשראי.

חשיפה המצב הבנקאי – מאחר שהחוק החדש חשוף את כל הגורמים שמהם לקחנו הלוואות עבור העסק, עלולה לגרום לפגיעה בדירוג האשראי, מאחר ונהיה חשופים לגורמים שונים אשר יראו את ההלוואות שלקחנו ואי העמידה בהחזר בהן.

דירוג אשראי עם רייך פיננסיים

רייך פיננסיים ידאגו לדירוג האשראי שלכם וילוו אתכם לאורך כל תהליך, בין עם זה עזרה בתוכנית פיננסית בהתאם לצרכי העסק שלכם, או התנהלות פיננסית שונה ממה שהייתם רגילים עד היום. באמצעות הצוות המקצועי של רייך פיננסיים תוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות לעסק שלכם, לשמור על מסגרת האשראי שלכם ולהימנע ממנוסים ומהלכים לא נכונים אשר עלולים לפגוע בעסק. מהלכים אלה ישפיעו רבות על דירוג האשראי שלכם, ויגמרו לו להיות גבוה ואף להישאר כך לאורך זמן רב.

לקבלת דירוג אשראי פנו עוד היום אלינו בטלפון 03-7427336

סגירת תפריט

תל אביב, ישראל

(נחלת יצחק 8, קומה 3, תל אביב)
Call Now Button